Venujte 100% pozornosť svojim deťom

Venovanie pozornosti dieťaťu je najjasnejším prejavom lásky. Deti nemajú pocit dostatočnej lásky, pokiaľ im venujeme len čiastočnú pozornosť. Keď sa s nimi hráme a pri  tom si čítame, telefonujeme alebo varíme, deti nedostávajú svoju porciu lásky. 

Dieťa dostáva silný zážitok lásky, keď sa bez vyrušovania venujete určitý čas len jemu a keď ten čas trávite podľa jeho predstáv. Dieťatko potrebuje zažívať pocit, že je dôležité pre Vás, potrebuje vidieť, ako ochotne odložíte domáce práce,  telefón, nákupy, len, aby ste sa s ním mohli hrať.

Dieťatko, keď sa nasýti vašej pozornosti, rado Vás bude sprevádzať v kuchyní, pri nákupoch alebo sa dokáže samo zahrať s nejakou obľúbenou hračkou.

Jednou z foriem príjemného prežitia spoločného trávenia času s Vašim dieťatkom je Cvičenie detí s rodičmi, ktorú Vám ponúkame aj v našom Albacentre. Najskôr si zacvčíte s Vašim dieťatkom, nasýtite jeho potrebu po Vašej blízkosti a pozornosti a po ukončení cvičenia, dieťatko sa môže zahrať v našej Herni a Vy sa pokojne pri čajíku alebo kávičke porozprávate s druhými maminami.